Rosyjska wersja Starbucksa zostaje ponownie otwarta. Fanów szokuje nazwa i logo

Świat fanów kultowego Starbucksa wywrócił się do góry nogami po tym, jak w maju 2022r. władze Starbucks z siedzibą w Seattle zdecydowały o opuszczeniu Rosji po prawie 15 latach działalności.

Na „lepszą zmianę” nie trzeba było długo czekać. W piątek, 19 sierpnia, rosyjska wersja Starbucksa – Stars Coffee, otworzyła sieć kawiarni w Rosji, dokładnie w tych samych miejscach w których wcześniej znajdowały się kawiarnie Starbucks.

W czasie prezentacji w centrum Moskwy raper Timati, wraz ze współwłaścicielem i restauratorem Antonem Pinskim, zaprezentował nową markę, której logo przedstawia wizerunek kobiety z gwiazdą nad głową, do złudzenia przypominającą meduzę Starbucksa.

Timati to jeden z najsłynniejszych rosyjskich raperów, był współzałożycielem sieci Black Star Burger w Rosji, która sprzedaje „Timati Burger”. Jest również znany ze swojego wsparcia dla Kremla, a w 2015 roku wydał utwór z tekstem „Prezydent Putin jest moim najlepszym przyjacielem”.

 

Starbucks odmówił komentarza na temat podobieństwa logo i nazwy, ale odniósł się do wcześniejszego oświadczenia, w którym stwierdził, że firma podjęła decyzję o wycofaniu się z Rosji i nie jest już obecna na rynku rosyjskim.

Stars Coffee importuje ziarna z Ameryki Łacińskiej i Afryki. „Właśnie znaleźliśmy innych dostawców, znaleźliśmy odpowiednie palarnie, a ponieważ bariści prawidłowo to wszystko wymieszali, mamy produkt, który naszym zdaniem będzie konkurencyjny” – powiedział.

Starbucks miał 130 kawiarni w Rosji, obsługiwanych przez Alshaya Group, zatrudniających w Rosji prawie 2000 pracowników.

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię