Wicedyrektor Caritas Polska „W naszym kraju doświadczamy ogromnego cudu”

„W naszym kraju doświadczamy ogromnego cudu” – mówi o pomocy uchodźcom wicedyrektor Caritas Polska ojciec Cordian Szwarc. Franciszkanin koordynuje działania organizacji od pierwszych dni wojny na terenach przygranicznych.

Jak zaznacza, na Ukrainę Caritas wysłała już ponad 170 tirów z pomocą. „To tylko tiry, a nie mówimy o busach i samochodach osobowych, które regularnie jeżdżą na drugą stronę. Przypominam, że można też robić paczki, w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy”, pamiętajmy, by dbać o siebie, o wolontariuszy, o ludzi na dworcach, systematyzujmy pomoc, pamiętajmy, że to nie sprint, tylko maraton” – zaznacza kapłan.

 

Ojciec Cordian Szwarc mówi, że nie sposób policzyć całej pomocy, która została już zorganizowana dla uchodźców i ludzi, którzy się w nią zaangażowali. Podkreślił, że każdy powinien pamiętać o tym, by pomagać mądrze. „Całe skutki wojny niosą konsekwencje ekonomiczne, dbajmy o siebie i swoich bliskich oraz tych, za których jesteśmy odpowiedzialni, by nasza pomoc innym była długofalowa i skuteczna” – dodał.

Jak poinformowała Caritas Polska, trzy busy podarowane przez Fundację PKO Banku Polskiego i dwa autokary PKS Biłgoraj, z lekami, środkami opatrunkowymi, sprzętem medycznym i żywnością, dotarły dziś do miejsc docelowych. Część została w Żółkwi, a część trafiła do jednego ze szpitali we Lwowie. W drodze powrotnej ze Lwowa transportem wróciło prawie 200 kobiet i dzieci z terenów zniszczonych wojną.

IAR

Lista rzeczy najbardziej potrzebnych na Ukrainie

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię